Članovi Mačevalačkog kluba "Karlovac" nastupili na nekoliko natjecanja

Mačevaoci i dalje postižu odlične rezultate

U protekla dva tjedna članovi Mačevalačkog kluba "Karlovac" nastupili su na čak pet turnira. Od toga dva su bila u Zagrebu, dva u Budimpešti i jedan u Londonu, a članovi kluba na tim turnirima su sudjelovali u kategorijama do 10 godina, kadeta, te mlađih seniora i seniora. Prvo natjecanje bio je seniorski U-23 kup u Londonu, gdje je Antonio Gojak na kraju zauzeo 77. mjesto u konkurenciji 121. najboljeg juniora i ponajboljih seniora na svijetu. Na istom natjecanju Gojak je nastupio i proteklog vikenda u Budimpešti, te je na kraju zauzeo 46. mjesto u konkurenciji od 74 borca. Treba istaknuti da je Antonio Gojak još uvijek junior i njegovi rezultati na svjetskim natjecanjima na kojima nastupa više od 20 najjačih mačevalačkih nacija sa svih kontinenata nisu "za baciti". Na oba natjecanja nastupio je i Antun Mravunac, koji je imao bolji nastup nego lani, ali nažalost s jednom pobjedom i također par tijesnih poraza, nije uspio proći grupnu fazu natjecanja. Spomenimo i da se dečki u ovom uzrastu ovih elitnih svjetskih natjecanja mogu boriti još dugih pet godina, te da trenutno Antonio zauzima 81. a Anton 199. mjesto od ukupno preko 600 najboljih svjetskih U-23 boraca. Između toga, u Zagrebu je održano i 1. kolo seniorske Velike floret lige, na kojemu je iz Karlovca najbolji bio Antonio Gojak, koji je sa 7 pobjeda i samo 1 porazom, osvojio treće mjesto u konkurenciji od 20 najboljih juniora i seniora u disciplini floret u Hrvatskoj. Lara Fabac nastupila je u Budimpešti na Svjetskom kadetskom kupu, u konkurenciji od čak 255 kadetkinja iz cijelog svijeta. Iako je još ulazno godište, te je u prosjeku i dvije godine mlađa od svojih suparnica, Lara je s dvije pobjede protiv predstavnica Austrije i Japana, te također uz par "nepotrebnih" i tijesnih poraza, prošla grupnu fazu natjecanja. Na kraju je natjecanje završila ispadanjem za ulazak među 128 najboljih natjecateljica, gdje se vidjelo da je taj poraz kao i onih par nepotrebnih poraza u grupi samo danak neiskustvu na tako velikim svjetskim natjecanjima, te da se Fabac već sada može i s takvim mačevanjem donekle nositi sa najboljim kadetkinjama svijeta. Od najmlađih članova kluba, Jakov Božić i Gabrijel Jajčević nastupili su na prvom kolu Male floret lige za djecu do 10 godina. Jakov je sa 6 pobjeda i bez poraza osvojio prvo kolo, a da doživljaj za karlovački klub bude potpun pobrinuo se Gabrijel Jajčević, koji je s tri pobjede osigurao karlovačko finale i osvojio drugo mjesto na natjecanju.