Home

Kickboxing klub "Tigar" osvojio tri medalje na Europskom prvenstvu u Skopju

Osvojena jedna zlatna i dvije srebrne medalje

11.9.2017.

Članovi Kickboxing kluba "Tigar", pod vodstvom trenera Zorana Cicvare, nastupili su u Skopju u Makedoniji na Europskom prvenstvu za kadete i juniore. Karlovčani su bili vrlo uspješni. Zlatnu medalju osvojio je stariji kadet Lukas Jurašić s tri pobjede u borbama timova starijih kadeta u point fightingu, koje su se održane posljednjeg dana prvenstva. Hrvatski tim starijih kadeta u čijem je sastavu bio i Lukas Jurašić u prvom kolu pobijedio tim Bugarske s visokih 42:6, dok je u drugom kolu bio bolji od tima Italije sa 17:7. U finalu hrvatski tim sastao se s timom Njemačke i pobijedio s 22:17, te osvojio zlatnu medalju. Matko Živčić osvojio je srebrnu medalju u disciplini light contact za juniore iznad 94 kg s jednom pobjedom. Živčić je kao favorit izbjegao prvo kolo, a zatim se u polufinalu sastao sa Adamom Panekom iz Češke, te ga pobijedio s 3:0, jednoglasnom odlukom sudaca. U finalu se sastao s Christianom Muellerom iz Njemačke, te je u regularnom dijelu bodovno vodio, međutim zbog predugog pružanja pomoći, nakon završetka meča pobjeda je dodijeljena Muelleru. Srebrnu medalju osvojila je i Chiara Kalanj s dvije pobjede u kicku lightu kod starijih kadetkinja do 60 kg. Nastupili su još i Dominik Perošić, Valentino Žunac i Leonardo Šeketa, ali su izgubili u kvalifikacijskim borbama, korak do medalje. Članovi kluba nastupit će u listopadu na niz turnira i to u Belgiji na "Flanders Openu", u Velikoj Britaniji na "Bristol Openu", te na turniru u Slunju.